Wycięcie guza piersi (tumorektomia)

Na czym polega tumorektomia i jaki jest cel?

Wycięcie miejscowe guza piersi, inaczej tumorektomia, jest to procedura oszczędzająca, którą stosuje się w momencie, gdy zmiana wykryta w piersiach jest łagodna lub gdy biopsja jest niediagnostyczna i guz wymaga zbadania w całości, aby określić jego charakter. Z założenia guzy łagodne nie są nowotworami złośliwymi i nie dają przerzutów. W trakcie zabiegu guza łagodnego jest on wycinany w całości, nie ma natomiast konieczności usunięcia marginesu zdrowych tkanek. Wycięcie guza piersi w żadnym stopniu nie ingeruje w węzły chłonne. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Dla kogo przeznaczona jest tumorektomia?

Tumorektomia jest zabiegiem przeznaczonym dla Pacjentek z rozpoznaniem łagodnych nowotworów piersi, które rosną, bolą, są widoczne lub w biopsji nie można ostatecznie ustalić rozpoznania czy jest to na pewno guz łagodny.

Hospitalizacja

Jeśli zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, hospitalizacja nie jest konieczna. Jeśli stosowane jest znieczulenie ogólne, Pacjentka zostaje wypisana ze szpitala na drugi dzień po operacji. Przy znieczuleniu miejscowym, należy uprzednio wykonać badanie grupy krwi. Natomiast przy znieczuleniu ogólnym zbadane muszą zostać: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, mocznik, kreatynina, EKG + RTG klatki piersiowej.

Jak mogę umówić się na wizytę?

Napisz

Aby umówić się na wizytę, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta za pośrednictwem adresu email: kontakt@breastclinic.pl

Możesz również skorzystać z bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?