Symetryzacja piersi

Na czym polega i jaki jest cel?

Symetryzacja piersi to zabieg polegający na powiększeniu, podniesieniu lub zmniejszeniu piersi. Najczęściej stosuje się ten zabieg po mastektomii równoczasowej z rekonstrukcją ekspanderem lub protezą. Symetryzacja może być konieczna, kiedy pierś zdrowa – w stosunku do piersi zrekonstruowanej podczas wcześniejszego zabiegu (mastektomia z rekonstrukcją ekspanderem lub protezą) – jest znacząco mniejsza lub większa, bądź opada. Przywrócenie podobieństwa zdrowej piersi może wymagać zwiększenia albo redukcji objętości. Symetryzacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym.

Hospitalizacja

Po zabiegu hospitalizacja jest konieczna i trwa 2-3 dni. Przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego zbadane muszą zostać: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, mocznik, kreatynina, EKG + RTG klatki piersiowej.

Jak mogę umówić się na wizytę?

Zadzwoń Napisz

Aby umówić się na wizytę, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta pod numerem telefonu: +48 696 170 004 lub email: kontakt@breastclinic.pl

Możesz również skorzystać z bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?