Rekonstrukcja brodawki i otoczki

Na czym polega rekonstrukcja brodawki i otoczki?

Rekonstrukcja brodawki i otoczki, to zabieg który wykonywany jest najczęściej po mastektomii i rekonstrukcji piersi z wycięciem kompleksu. Przywrócenie naturalnego wyglądu piersi po leczeniu onkologicznym to bardzo ważny element powrotu do zdrowia Pacjentki, a przy obecnych możliwościach jakie daje medycyna, możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów.

Istnieje wiele sposobów rekonstrukcji kompleksu otoczka-brodawka. Przykładowo są to:

Rekonstrukcja brodawki i otoczki podczas rekonstrukcji natychmiastowej

Podczas jednej operacji chirurgicznej lekarze przeprowadzają mastektomię i rekonstrukcję piersi. Jeśli nowotwór nie nacieka okolicy zabrodawkowej, możliwe jest przeszczepienie brodawki w trakcie amputacji piersi.

Rekonstrukcja brodawki i otoczki z wykorzystaniem przeszczepu skóry Pacjentki (np. z pachwiny) lub części otoczki/brodawki z piersi zdrowej

Taki zabieg jest wykonywany w trybie odroczonym po mastektomii i rekonstrukcji piersi. Odpowiednio uformowany przeszczep własnej skóry (lub otoczki piersi zdrowej).

Tatuaż

Jest najprostszą formą wizualnego odtworzenia kompleksu otoczka-brodawka z dobrym efektem estetycznym i znikomą ilością powikłań.

Dla kogo przeznaczona jest rekonstrukcja brodawki i otoczki?

Rekonstrukcja brodawki i otoczki to zabieg dla Pacjentek po rekonstrukcji piersi bez zachowania kompleksu, które chcą poprawić końcowy efekt rekonstrukcji.

Hospitalizacja

Po zabiegu rekonstrukcji brodawki i otoczki Pacjentka, zależnie od rodzaju zabiegu, zostaje wypisana ze szpitala nawet tego samego dnia. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego zbadane muszą zostać: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, mocznik, kreatynina, EKG + RTG klatki piersiowej.

Jak mogę umówić się na wizytę?

Napisz

Aby umówić się na wizytę, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta za pośrednictwem adresu email: kontakt@breastclinic.pl

Możesz również skorzystać z bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?