Leczenie oszczędzające pierś

Na czym polega leczenie oszczędzające pierś?

Leczenie chirurgiczne oszczędzające pierś (ang. breast conserving surgery), jest procedurą alternatywną do amputacji piersi (mastektomia). Polega na usunięciu guza wraz z bezpiecznym marginesem zdrowych tkanek, z regionalnymi pachowymi węzłami chłonnymi lub z procedurą biopsji węzła wartownika. Jest to operacja chirurgiczna, którą wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. W niektórych przypadkach leczenie chirurgiczne oszczędzające uzupełniane jest radioterapią (ang. breast conserving therapy).

U jakich Pacjentek można zastosować leczenie oszczędzające?

Leczenie oszczędzające jest możliwe u Pacjentek, u których:

– Zdiagnozowany nowotwór piersi jest we wczesnym stadium rozwoju,
– Jest możliwość usunięcia guza z dostatecznymi marginesami wycięcia,
– Jest możliwość osiągnięcia dobrego efektu kosmetycznego po szerokim radykalnym usunięciu zmiany

Hospitalizacja

Hospitalizacja jest konieczna i trwa zwykle 2-3 dni. Przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego zbadane muszą zostać: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, mocznik, kreatynina, EKG + RTG klatki piersiowej.

Jak mogę umówić się na wizytę?

Napisz

Aby umówić się na wizytę, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta pod numerem +48 696 170 004 lub za pośrednictwem adresu email: kontakt@breastclinic.pl.

Możesz również skorzystać z bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?